УКРРУС

З Днем Щастя, мої друзі!

З Днем Щастя, мої друзі!… "Щастя - це музика, посіяна між людьми", - вважала Світла Душа - Світлана Костюк...
Щастя, щастя... не знайти людину, яка б його не бажала...Скільки про нього писано, скільки за ним сліз виплакано...Що говорили про щастя видатні педагоги?
Г.Сковорода вчив, що "Щастя людини не залежить ні від високих наук, ні від почесних посад, ні від забезпеченості, а залежить від серця, а серце від Бога."
Чи дбаємо ми, вчителі, про розвиток свого серця, розвиток сердець ввірених нам дітей?!. Того серця, в якому оселиться Щастя?
В.Сухомлинський був переконаний, що яке уявлення про щастя, така й людина...
А чи вміємо ми самі чітко визначити, що таке щастя і допомогти зрозуміти дітям? Чи вони виростають з уявленням, що щастя - нові черевики, смачний шматок, новий ґаджет, відібрана в слабшого учня гривня?..
А.Макаренко вважав, що "Неможливо навчити людину бути щасливою,
але виховати її так, щоб вона була щасливою можна".
Чи ставлю я, вчитель, перед собою завдання виховати щасливу людину, чи просто передати предметні знання, щоб вона показала добрий результат на ЗНО?
"Потрібно показувати дітям ... де шукати щастя", - радив учителям К.Ушинський
А ми самі знаємо, яке воно, де його шукати? З чого почати?
З себе!!!
Нейробіолог Різолатті, винахідник дзеркальних нейронів, науково довів, що щастя заразне: спостерігаючи за щасливою людиною, ми мимоволі покращуємо власне самопочуття.
А тепер на хвильку уявімо, як зміниться настрій школи, якщо пані вчительки ввійдуть до неї завтра щасливо усміхненими і понесуть ту світлу посмішку кожна до свого класу...І замість "Замовкніть, я кому сказала?" пролунає: "Посміхнімося, у нас сьогодні щастя - ми маємо можливість вивчити нову теорему, яка допоможе нам...
"Дитина не може чекати щастя. Вона нетерпляча. Вона хоче і має бути
щасливою сьогодні, зараз" ( Шалва Амонашвілі)
Тут і зараз, у нашій розтерзаній країні, у нашій залитій горем, сльозами і прокльонами дорослих країні!!!
ТУТ І ЗАРАЗ, бо їхнє дитинство неповторне і скороминуще! І те щастя, яке вони не доберуть зараз, боком вилізе їм дорослими комплексами по життю...
"І який же я педагог, якщо кожна секунда спілкування зі мною не зробить її
щасливою і радісною і, звичайно ж, розумною і досвідченою?" ( Шалва Амонашвілі)
З Днем щастя, дорогі друзі!